Aktualitet Lajme Lajmi i Fundit Sport

Pamje fantastike, ja si duket “Arena Kombëtare” 1 muaj para inaugurimit

Nuk ka më dyshime, stadiumi “Arena Kombëtare” do të inaugurohet zyrtarisht në datën 17 nëntor në sfidën Shqipëri-Francë, e cila do të jetë dhe përballja e  fundit e kuqezinjve në grupet e eliminatorëve të Europianit.

Punimet janë drejt fundit, ndërkohë që kanë mbetur vetëm disa detaje të vogla, që misioni të përmbushet plotësisht.

Së fundmi ka qenë kryeministri Edi Rama që ka publikuar disa pamje nga ambientet e brendshme të impiantit modern, teksa në sfond ishte vendosur kënga “Xhamadani Vija Vija”. Për më tepër shikoni videon e mëposhtme:

Related posts

OSHE jep njoftimin e rëndësishëm për festat e fundvitit

admin

Si t’i dalloni personat xhelozë që keni në krah

Klaudia gotanews

Cakaj në ministerialin e Këshillit të Evropës: Të jetë pjesë dhe…

Xhensila Gotanews
Na Kontaktoni!