HomeLajmi i Fundit

Pamje të rënda nga Greqia, pas djegies së kampit, emigrantët flenë në trotuar

digjet-kampi-ne-greqi

Pas djegies së kampit në Lesbos, me mijëra emigrantë vijojnë të kalojnë orë tmerri në Greqi, duke fjetur në trotuare, ndërsa të tjerë kanë udhëtuar drejt fshatrave më të afërt për të kërkuar ujë dhe ushqim.