HomeLajme

Papa Françesku bëhet me makinë të re, ja sa ka kushtuar (FOTO)

Ati i Shenjtë, Papa Françesku bëhet me makinë të re, e cila është miqësore me ambientit.

Toyota ka modifikuar një Mirai në një makinë të posaçme të Papën, e cila u porosit nga Konferenca e Peshkopëve Katolikë në Japoni si një dhuratë për kreun e Kishës.

Makina e modifikuar 80 mijë dollarëshe, përmbush të gjitha kërkesat e Papës për të mos shkaktuar ndotje dhe mund të bëjë 500 km me një mbushje hidrogjeni, i cili kur digjet emeton vetëm ujë.


TË NGJASHME