HomePolitikë

Paralajmërimi i Ramës për 30 qershorin: Ja ç’ndodh nëse prishen zgjedhjet

Kryeministri Edi Rama u pyet në emisionin “Open”, se çfarë sigurie jep ai për zgjedhjet e 30 qershorit, ndërkohë që kreu i opozitës ka paralajmëruar se ato nuk do të lejohen që të zhvillohen.

Shefi i qeverisë  tha se ata që prishin zgjedhjet do të përballen me masa të ashpra.

“Ata mund të jenë në gjendje të marrin më qafë njerëz ta caktuar, që të tërhequr prej tyre mund të shkojnë t’i bien murit me kokë dhe të bëhen subjekt i ligjit për krimin zgjedhor që është shumë i ashpër, për të vendosur një rend të fort në zgjedhje. Dhe marrin përsipër të mos shkelin më në SHBA e BE si kriminelë zgjedhjesh”, tha Rama.


TË NGJASHME