HomePolitikë

Paralajmëron Meta: Koha për t’i dhënë fund blerjes së …

Presidenti Ilir Meta reagon pas urdhër-arresteve të lëshuara sot nga SPAK për dosjen 339, duke thënë se është koha për t’i dhënë fund njëherë e përgjithmonë manipulimit të zgjedhjeve dhe blerjes së votave.

Meta paralajmëron ndëshkim maksimal për të gjithë punonjësit e shtetit që keqpërdorin detyrën për presione, shantazhe dhe krime zgjedhore.

“Koha për t’i dhënë fund njëherë e përgjithmonë manipulimit të zgjedhjeve dhe blerjes së votave! Ndëshkim maksimal për të gjithë manipuluesit dhe falsifikatorët e zgjedhjeve! Ndëshkim maksimal do të ketë për të gjithë punonjësit e shtetit që keqpërdorin detyrën për presione, shantazhe dhe krime zgjedhore!”, shkruan Meta.

K.S/GotaNews


TË NGJASHME