HomeSociale

Parashikimi i motit, 1 maj 2020

moti

Ky është moti për sot këtu në GotaNews, datë 1 maj 2020.

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira të cilat do të sjellin reshje lokale në zonat veriore dhe lindore. Gjatë pasdites do kemi një mot të kthjellët.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 05ºC në 17ºC, në zonat e ulëta nga 10ºC në 24ºC dhe në zonat bregdetare nga 14°C në 25ºC.

Era do të fryejë në drejtim Jugor ndrësa forca e valëzimit në det 4 ballë.


TË NGJASHME