HomeSociale

Parashikimi i motit, 15 maj 2020

moti

Ky është moti për sot këtu në GotaNews, 15 maj 2020.

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar do të mbizotërohet nga moti i kthjellët, ku më të dukshme do të jenë në pjesën e parë të ditës. Por në orët e mesditës dhe pasdites vranësirat kalimtare do të shfaqen në vendin tone, me te theksuara ne zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe ndjeshëm në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës dhe Ersekës me 9°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Sarandës me 34°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzimin 4 ballë. 


TË NGJASHME