HomeSociale

Parashikimi i motit, 16 mars 2020

Parashikimi i motit për ditën e sotme këtu në Gotanews

Fillimi i javës dt 16 Mars 2020 moti do të  jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare dhe mejgull në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 -1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -1/10°C

Zonat e ulëta  3/18°C

Zonat bregdetare 8/16°C


TË NGJASHME