HomeSociale

Parashikimi i motit, 18 maj 2020

moti

Ky është moti për sot këtu në GotaNews, 18 maj 2020.

Vendi ynë mbetet në ndikimin e masave ajrore me origjinë nga Veriu i Afrikës, të cilat do të diktojnë në mot me vranësira të shpeshta dhe temperatura të larta, ndërsa reshje shiu do ketë në Verilindje të vendit.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por mbeten të larta në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 36°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim  2- 3 ballë.


TË NGJASHME