HomeSociale

Parashikimi i motit, 19 maj 2020

moti

Ky është moti për sot këtu në GotaNews, datë 19 maj 2020.

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët pa rrezikuar reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë kryesisht pasdite, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 13ºC në 27ºC, në zonat e ulëta nga 18ºC në 34ºC dhe në zonat bregdetare nga 21°C në 35ºC.

Era do të fryejë në drejtim Jugor-Jugperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.


TË NGJASHME