HomeSociale

Parashikimi i motit, 19 Prill 2019

Orët e para të ditës janë dominuar nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta në të gjithë vendin. Orët e mbrëmjes dhe nata sjellin shtim të vranësirave, të cilat më të dukshme paraqiten në veri dhe përgjatë kufirit Lindor, por pa rrezikuar reshje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit janë rritur në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 5°C deri në 24°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.


TË NGJASHME