HomeSociale

Parashikimi i motit, 19 qershor 2020

moti

Ky është moti për sot këtu në GotaNews, 19 qershor 2020

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por që në zonat malore nuk përjashtohet mundësia për reshje shiu.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 12ºC në 23ºC, në zonat e ulëta nga 18ºC në 29ºC dhe në zonat bregdetare nga 20°C në 30ºC.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.


TË NGJASHME