HomeSociale

Parashikimi i motit, 20 maj 2020

moti

Ky është moti për sot këtu në GotaNews, 20 maj 2020.

Veriu i vendit që në orët e para të ditës paraqitet me vranësira të dendura dhe reshje shiu. Sipas MeteoAlb, gjatë mesditës dhe në vijim vranësirat zhvillohen dhe në zonat qendrore duke rrezikuar shira të pakët e të izoluar, ndërsa Jugu mbete me vranësira të shpeshta.

Temperaturat e ajrit ulen në vlerat minimale dhe maksimale duke luhatur vlerat ditore nga 14°C mëngjesi deri në 31°C mesdita.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 3 ballë.


TË NGJASHME