HomeSociale

Parashikimi i motit, 21 maj 2020

moti

Ky është parashikimi i motit pës sot këtu në GotaNews, 21 maj 2020.

Ditën e sotme vendi ynë do të karakterizohet nga vransëria të cila do të sjellin reshje shiu.

Më të theksuara do të jenë reshjet në zonat jugore por gjatë orëve të mbrëmjes moti do të përmirësohet gradualisht.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat 9°C deri në 27°C.

Erado fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 45 – 55 km/h nga drejtimi verilindor-veriperëndimor duke krijuar dallgëzimin 5 ballë.


TË NGJASHME