HomeSociale

Parashikimi i motit, 23 prill 2020

moti

Ky është moti për sot këtu në GotaNews, 23 prill 2020

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira. Në pjesën e parë të ditës do të jenë prezente reshjet dhe vranësirat, ndërsa pasdite do të kemi mot të kthjellët.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 02ºC në 12ºC, në zonat e ulëta nga 08ºC në 19ºC dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 20ºC.

Era do të fryj në drejtim Verilindor, ndrësa forca e valëzimit në det pritet të jetë deri në 2 ballë.


TË NGJASHME