HomeSociale

Parashikimi i motit, 24 korrik 2020

moti

Ky është horoskopi për sot këtu në GotaNews, 24 korrik 2020.

Ditën e sotme do të mbizotërojnë kthjellime dhe temperatura relativisht të larta në territorin shqiptar, përjashtim bëjnë zonat veriore ku gjatë pasdites pritet zhvillim i vranësirave lokale duke sjellë rrebeshe afat-shkurtër. Ndërsa pjesa tjetër e vendit vijon me kthjellime.

Sipas Metoalb, temperaturat e ajrit mbeten të larta në  mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga   18°C deri në 39°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor  duke krijuar brigjet detare dallgëzim 2 ballë.


TË NGJASHME