HomeSociale

Parashikimi i motit, 25 korrik 2020

moti

Ky është parashikimi i motiti për sot këtu në GotaNews, 25 korrik 2020.

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët në të gjithë territorin por që në zonat malore nuk përjashtohet mundësia për reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rwnie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 20ºC në 30ºC, në zonat e ulëta nga 25ºC në 37ºC dhe në zonat bregdetare nga 27°C në 36ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veripërëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.


TË NGJASHME