HomeSociale

Parashikimi i motit, 25 mars 2020

moti

Parashikimi i motit për ditën e sotme këtu në Gotanews.

E Martë dt 25 Shkurt 2020 gradualisht do të afrohen masa ajri të ngrohta nga Mesdheu, moti do të jete me kthjellime dhe vranësira mesatare të cilat në veriperëndim do të pasohen nga rreshje të pakta. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 0,5 -1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  2/20°C

Zonat e ulëta  1/23°C

Zonat bregdetare 5/20°C


TË NGJASHME