HomeSociale

Parashikimi i motit, 27 korrik 2020

moti

Ky është parashikimi i motit për sot në këtu në GotaNews, 27 korrik 2020.\

Moti i kthjellët dhe temperatura të larta do të mbizotërojë ditën e sotme deri në orët e vona të pasdites. Mbrëmja dhe nata sjellin kalime vranësirash në zonat malore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen gjatë mëngjesit por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 20°C deri në 39°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 4 ballë.


TË NGJASHME