HomeSociale

Parashikimi i motit, 29 korrik 2020

moti

Ky është moti për sot këtu në GotaNews, 29 korrik 2020.

Dita e sotme nis me mot të kthjellët dhe temperatura të larta në të gjithë vendin tonë. Pasditja sjellë kalime vranësirash në zonat malore duke lënë zonën e ulët dhe bregdetin në ndikimin e kthjellimeve.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit rriten sërisht në mëngjes por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 20°C deri në 40°C.

Era do fryjë e lehtë më shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor dhe krijon në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./


TË NGJASHME