HomeSociale

Parashikimi i motit, 29 Prill 2019

Zonat e ulëta do të vijojnë të mbeten nën dominimin e motit të kthjellët, ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor paraqiten me vranësira kalimtare. Mesdita do të sjellë shtim të vranësirave në veri dhe zonat lindore duke gjeneruar shira të pakët.

Por mbrëmja rikthen sërish kthjellimet në të gjithë vendin. Era do të fryjë me shpejtësi 30 km/h nga dejtimi jugur-jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzime 2 ballë.

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 7°C deri në 24°C.TË NGJASHME