HomeSociale

Parashikimi i motit, 30 qershor 2020

moti

Ky është parashikimi i motit për sot këtu në GotaNews, 30 qershor 2020

Kthellime dhe temperatura relativisht të larta do të mbizotërojnë kushtet atmosferike në vendin tonë që orët e para të ditës.

Sipas MeteoAlb mesdita sjellë kalime vranësirash, ku më të shpeshta do jenë në skajin verior duke rrezikuar ndonjë rrebesh të izoluar. Pjesa tjetër e territorit vijon me kthjellime.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 38°C. Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 2-3 ballë


TË NGJASHME