HomeSociale

Parashikimi i motit, 31 korrik 2020

moti

Ky është parashikimi i motit për sot këtu në GotaNews, 31 korrik 2020.

Sipas MeteoAlb, masat ajrore të ngrohta mbeten prezent në vendin tonë, duke bërë që moti i kthjellët të dominojë në ultësirën Perëndimore. Por parashikohet që vranësirat të shfaqen gjatë pasdites dhe mbremjes duke sjell rrebeshe afat shkurtra në zonat Veriore.

Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes, por do ulen në mesditë duke luhatur vlerat nga 20°C deri në 41°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 – 4 ballë/ 


TË NGJASHME