HomeSociale

Parashikimi i motit, 5 maj 2020

moti

Ky është parashikimi i motit për sot këtu në GotaNews, 5 maj 2020.

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 04ºC në 18ºC, në zonat e ulëta nga 10ºC në 26ºC dhe në zonat bregdetare nga 13°C në 26ºC.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det 2 ballë.


TË NGJASHME