HomeSociale

Parashikimi i motit, 7 maj 2020

moti

Ky është moti për sot këtu në GotaNews , 7 maj 2020.

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët në të gjithë territorin. Edhe ditën e premte moti do të jetë i kthjellët.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 03ºC në 17ºC, në zonat e ulëta nga 08ºC në 24ºC dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 25ºC.

Era do të fryjë në drejtim Verior-Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det 5 ballë.


TË NGJASHME