HomeSociale

Parashikimi i motit 9 qershor 2019

Shqipëria
Moti – E diel, 9 Qershor 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës VIJOJNE ne ndikimin e motit të kthjellët dhe
vransesirave kalimtare në të gjithë shqipërinë, ku më të dukshme PARAQITEN në
përgjatë kufirit lindor. POR pasditja dhe mbrëmja PARAQITEN me kthjellime në rajonin
Jugor dhe zonat Bregdetare POR vranësira të shpeshta MBETEN zonat malore.
Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes POR rriten në mesditë duke luhatur
ekstremumet ditore nga 15°C mëngjesi deri në 37°C mesdita.
Era do fryjë mesatar me shpejtësi deri 40 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor duke
gjeneruar në det dallgëzim 3-4 ballë.


TË NGJASHME