HomeSociale

Parashikimi i motit, datë 03 nëntor 2019

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, sot vendi do të vijojë të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme.Moti parashikohet me vranësira deri të dendura dhe intervale të shkurtra me diellnë qendër të territorit.Reshjet e shiut, parashikohen të herëpashershme me intensitet të ulët në pjesën mëtë madhe të territorit.

Në zonën veriperëndimore dhe atë jugperëndimore të vendit,reshjet parashikohen të vazhdueshme, me intensitet mesatar dhe hera herës të lartë,në formën e shtrëngatave me rrufe të përkohshme.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Jugperëndim dhe shpejtësi 5-12 m/sek. Alpet,bregdeti dhe verilindja e vendit, do të përfshihen nga stuhi ere me rrahje. Përpasojë, parashikohet shtim i dallgëzimit në dete me forcën 5 dhe 6 ballë. 


TË NGJASHME