HomeSociale

Parashikimi i motit, datë 05 dhjetor 2019

moti

Mbi vendin tonë do të qarkullojnë masa ajrore relativisht të qëndrueshme.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot do të jetë me kthjellime dhe alternime vranësirash kalimtare të cilat do të bëhen më tepër prezente prej orëve të mesditës por pa praninë e reshjeve. Mjegull e dendur në mëngjes përgjatë luginave dhe kryesisht në juglindje e jug. Ngrica në orët e mëngjesit në zonat malore si shkak i temperaturave negative. Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Juglindje 1-10 m/sek. Në bregdet hera herës e vrullshme deri ne 18 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:          

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër2/13Diell re
Kukës-3/8Diell re
Lezhë2/15Diell re
Dibër-5/6Diell re
Durrës4/16Diell re
Tiranë3/17Diell re
Elbasan3/15Diell re
Berat1/18Diell re
Vlorë5/18Diell re
Korçë-1/6Diell re
Gjirokastër0/12Diell re
Sarandë6/17Diell re

TË NGJASHME