HomeSociale

Parashikimi i motit, datë 08 mars 2020

moti

Parashikimi i motit për ditën e sotme këtu në Gotanews.
E Diel dt 08 Mars 2020 moti do të mbetet me alternime vranësirash, rreshje shiu me intesitet deri mesatar në pjesën e parë të ditës, në mbrëmje gradualisht do të fillojë përmirësimi i motit.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me intesitet të lartë me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi vale 1,0 -1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  1/12°C

Zonat e ulëta  8/16°C

Zonat bregdetare 10/15°C


TË NGJASHME