HomeSociale

Parashikimi i motit, datë 14 dhjetor 2019

moti

Parashikimi i motit për ditën e sotme këtu në GotaNews.

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga aktiviteti i qëndrës me presion të ulët atmosferik i pozicionur në detin Mesdhe i cili do të mbajë mot me rreshje shiu në territorin e Shqipërisë.

Moti do të jetë me vranësira mesatare të shoqëruara me rreshje shiu rreshje pjesërisht dhe stuhi Veripërendim dhe rreshje bore në lartësitë 1000 -1200 metra mbi nivelin e detit . Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore -1/10°C
Zonat e ulëta 7/17°C
Zonat bregdetare 11/17°C


TË NGJASHME