HomeSociale

Parashikimi i motit, datë 14 shtator 2019

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me temperatura në rritje.

Sipas Meteoalb, temperaturat minimale do variojnë: në zonat malore nga 14ºC deri në 28ºC, në zonat e ulëta nga 21ºC në 33 ºC dhe në zonat bregdetare nga 24ºC në 35ºC.

Era do të fryej në drejtim veriperëndimor me forcë valëzimi deri në 6 ballë.

Tendenca është që edhe dita e diel do jetë me mot të kthjellë dhe me temperatuar të larta. Nga e hëna pritet rënie e temperaturave.


TË NGJASHME