HomeSociale

Parashikimi i motit, datë 17 nëntor 2019

moti

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të Lartë (A) atmosferik  me qëndër kryesore në Europën Verilindore cila do të mbajë mot pjesërisht të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Diel 17 Nëntor 2016E Diel dt 17 Nëntor 2019 moti do të  mbetet me vranësira mesatare deri të dendura dhe kthjellime të pakta. Era do të jetë me me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi vale 1,5- 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me pa ndryshime.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore  8/17°C 

Zonat e ulëta  10/23°C

Zonat bregdetare 15/21°C

E Diel 17 Nëntor 2019

Kosova për dt e Diel dt 17 Nëntor 2019 moti do të jetë me vranësira mesatare dhe kthjellime.  Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 8°C në mëngjes deri në 15°C gradë Celcius në mesditë.


TË NGJASHME