HomeSociale

Parashikimi i motit, datë 18 maj 2019

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të vijojë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash deri në mesditë ku më pas pritet një zhvillimi i vransirave ku do të kete rreshje shiu në të gjithë vendin.

Temperaturat do të vijojnë në rritje, dhe vlerat ekstreme do varjojnë 7 gradë Celsius në mëngjes në zonat malore dhe maksimumi në mesditë në 24 gradë Celsius në zonat e ulëta.

Era do të fryjë me shpejtësi 35 km/h duke shkaktuar në det dallgëzim 3 ballë.


TË NGJASHME