HomeSociale

Parashikimi i motit, datë 26 janar 2020

Moti do të jetë me alternime kthjellimesh vranësira mesatare dhe rreshje të pakta bore në Juglindje. Era do të jetë me drejtim Verilindje me shpejtësi maksimale deri në 10-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 – 2,5 metër në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore -5/2°C
Zonat e ulëta 2/13°C
Zonat bregdetare 4/13°C


TË NGJASHME