HomeSociale

Parashikimi i motit, datë 30 nëntor 2019

moti

Sipas MeteoAlb: Rritja e vlerave barike ka kushtëzuar gjatë pjesës së parë të ditës vranësira dhe shira në të gjithë vendin, ku më të dendura reshjet do të jenë në veri dhe qëndër. Parashikohet përmirësim i kushteve atmosferik gjatë pasadites dhe në vijim duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese në të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes por ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 18°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.


TË NGJASHME