HomeSociale

Parashikimi i motit, datë 31 janar 2020

moti

Masat ajrore të paqëndrueshme do të diktojnë kushtet e motit, duke bërë që kthjellime dhe vranësira të shpeshta të dominojnë deri në mesditë në të gjithë territorin, më të dendura paraqiten në zonat Lindore. Pasditja dhe nata sjellin përmirësim të situatës atmosferike, ku kthjellimet dhe vranësirat mbeten prezent, por pa rrezikuar reshje. Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C mëngjesi në zonat malore deri në 13°C mesdita në bregdet. Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.


TË NGJASHME