HomeSociale

Parashikimi i motit, datë 6 tetor 2019

Sipas MeteoAlb: EDHE këtë të dielë mbetemi ne ndikimin e presionit të ulët atmosferik duke kushtëzuar gjatë paradites mot të kthjellët dhe vranësirave kalimtare, ku më të shpeshta PARAQITEN në zonat përgjatë kufirit lindor.

POR mesdita dhe pasditja sjellin shtim të vranësirave në të gjithë vendin duke rrezikuar rrebeshe shiu të izoluar në orët e vona të natës.

Temperaturat e ajrit do të rriten në të dyja vlerat ditore duke u luhatur nga 7°C mëngjesi në zonat malore deri në 25-26°C mesdita në zonat jugperëndimore .

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det  dallgëzim 3 ballë.


TË NGJASHME