HomeLajme

Parashikimi i motit, e mërkurë 17 Korrik 2019

Deri në mesditë moti mbetet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta, ku më të dukshme paraqiten në zonat juglindore. Pasditja dhe orët e natës sjellin largim të vranësirave nga vendi dhe mbizotërojnë kthjellimet.

Temperaturat e ajrit do të rriten me 2 gradë celcius në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga 11 gradë mëngjesi deri në 31 gradë celcius mesdita. Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.


TË NGJASHME