HomeLajme

Parashikimi i motit, e mërkurë 26 Qershor 2019

Territori shqiptar mbetet me kthjellime dhe vranësira të lehta deri në mesditë, kur vranësirat pësojnë zhvillim në zonat juglindore, duke sjellë shira të izoluara. Në zonat e ulëta do të ketë mot të kthjellët.

Temperaturat do të pësojnë rritje në të dyja vlerat duke u luhatur nga 13 deri në 37 gradë celcius.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në bruigjet detare dallgëzim 3 ballë.


TË NGJASHME