HomeLajme

Parashikimi i motit, e premte 5 Korrik 2019

I gjithë territori paraqitet me kthjellime, përjashtuar zonat verilindore ku do të ketë vranësira të lehta. Pasditja shton vranësirat duke sjellë shira në veri-lindje ndërsa në zona e ulët dhe bregdeti mbetet me kthjellime.

Era do të fryjë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Temperaturat e ajrit nuk ndryshojnë në vlerat minimale por rënie të lehtë sjell mesdita dule u luhatur nga 16 deri në 36 gradë celcius.


TË NGJASHME