HomeSociale

Parashikimi i motit, e shtunë 25 maj 2019

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të cilat do të pasohen nga rreshje shiu dhe stuhi të izlouara.

Dita e shtunë do të jetë kryesisht e kthjellët nga paraditja, ndërsa nga pasditja vranësirat do të jenë disi më prezente duke gjeneruar shira në lindje dhe juglindje të territorit.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SË) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 metra lartësi vale në det të hapur.

Temperaturat e ajrit do të vazhdojnë të rriten duke arritur në vlerat maksimale deri në 29 – 30 gradë C.

Muaji maj do të mbyllet në kushte të paqëndrueshme atmosferike duke bërë që vranësirat dhe shirat e dobët të jenë dominante.


TË NGJASHME