HomeSociale

Parashikimi i motit për sot, 26 mars 2020

Parashikimi i motit për ditën e sotme të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do sjellin reshje shiu në zonat malore.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 00ºC në 08ºC, në zonat e ulëta nga 05ºC në 16ºC dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 16ºC.

Era do të fryejë në drejtim Lindor- Verilindor, ndrësa forca e valëzimit në det pritet të jetë deri në 3 ballë.


TË NGJASHME