HomeSport

Partizani nuk ndalet në derbin kundër Tiranës

Partizani nuk ndalet në derbin kundër Tiranës.

Pas një gabimi trashanik në mbrojtjen e Tiranës ka përfituar braziliani Cordeiro duke shënuar golin e parë. Ishin mbrojtësit Vangjeli dhe Kërçiku që u përplasën duke bërë që të kuqtë të përfitonin për golin e parë.

Nuk zgjat shumë dhe pas 5 minutave ka ardhur edhe goli i dytë. Një krosim nga krahu i djathtë i u shndërruar në gol nga sulmuesi Solomon. Solomon kërceu mbi dy mbrojtësat e Tiranës duke shënuar një super gol me kokë.

Në fotot e mëposhtme keni edhe festën e tifozerisë së Partizanit.TË NGJASHME