HomeSociale

Pas atentatit ndaj vëllait, tritol banesës në Lushnje

Një shpërthim tritoli është regjistruar mbrëmjen e sotme lagjen “Loni Dhamo” të Lushnjes.

Mësohet se lënda eksplozive ishte venë në banesë ne Berti Taullau, i cili është larguar jashtë Shqipërisë disa muaj më parë.

Taullau është larguar nga vendi pas atentatit që iu bë vëllait të tij Sajmir Taullau. Nga shpërthimi i sotëm nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Policia ka nisur hetimet për të identifikuar dhe arrestuar autorët që kanë vendosur lëndën eksplozive në banesën Berti Taullaut./ Opinion.al 


TË NGJASHME