HomePolitikë

Pas Bashës dhe Vasilit, Meta pret në zyrë përfaqësuen e KiE

Pas Bashës dhe Vasilit, presindeti Ilir Meta ka pritur në zyrë, Shefen e Zyrës së Këshillit të Evropës në Tiranë, Jutta Gutzkow.

Ky takim i Metës me përfaqësuesen e KiE vjen në një moment të vështirë për vendin i cili ndodhet në një krizë të thellë politike. Ndërkohë që pas këtij takimi, Meta do të presë në presidencë edhe krerët e partive të djathta.

Kujtojmë se më herët, Meta takoi kreun e PD, Lulzim Basha dhe më pas ish-kreun e grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasilin, me të cilët diskutoi lidhur krizën politike në vend.


TË NGJASHME