HomeSport

Pas datës, zbulohet edhe orari i “El Clasico”

Protestat e dhunshme në Barcelonë, bënë që “El Clasico” të shtyhej për në 18 dhjetor. Ditën e sotme, drejtuesit e La Liga, kanë bërë të ditur edhe orarin se kur do të luhet sfida.

Kështu që është vendosur që Barcelona-Real Madrid të luhet në orën 20:00 në 18 dhjetor. Një ndeshje e rëndësishme për të dyja ekipet pasi ndodhen me pikë të barabarta në renditje me nga 25 pikë dhe një fitore mund të nis shkëputjen për një nga skuadrat në rast se deri në këtë ndeshje do të jenë sërish me pikë barabarta.


TË NGJASHME