HomeLajmi i Fundit

Pas operacionit antikanabis në Krujë, reagon ministri Lleshaj

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj reagoi pas operacionit të gjerë anti kanabis në malet e Krujës, duke theksuar se historia e kësaj bime narkotike në Shqipëria ka mbaruar.

Ministri Lleshaj në Twitter:

Operacioni i madh policor kundër kanabisit sot në Krujë është një tjetër goditje e fortë që shpreh vullnet të palëkundur politik dhe kapacitete të plota operacionale.

Për ata që ende s’e kanë kuptuar: ka mbaruar historia e kanabisit në Shqipëri. E ardhmja jonë janë vlerat evropiane. Jo kanabisi!

Respekt për angazhimin e Policisë së Shtetit