HomePolitikë

Pas përgjigjes negative të negociatave, flet Soreca

soreca

Pas vendimit negativ nga BE lidhur me negociatat per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut, ka reagur Ambasadori Luigi Soreca.

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ne nje postim te bere ne Twitter eshte shprehur se shqiptaret nuk duhet te heqin dore nga negociata, pasi nje dite vendi jone do te behet anetare ne BE.

“Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk janë fajtorë për këtë … Sot do të doja t’u dërgoja një mesazh miqve tanë: ju lutem mos hiqni dorë … Unë nuk kam asnjë dyshim absolutisht se një ditë do të bëheni anëtarë të plotë të BE-së”, shkruan Soreca.


TË NGJASHME