HomePolitikë

Pas publikimit të përgjimeve, reagon Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pak minuta pas publikimit të përgjimeve të reja nga gazeta gjermane Bild. Përmes një statusi në twitter, Rama shprehet se nxit prokurorinë të vijojë intensivisht hetimet për të nxjerrë deri në fund të vërtetën.

“Nxis prokurorinë të vijojë intensivisht hetimet për të nxjerrë deri në fund ku mbarojnë llafet dhe ku dalin prova fajësie para ligjit,nëse ka të tilla. Por sidoqoftë,kjo ndërmarrje kriminale për të helmuar dynjanë,do ta marrë përgjigjen e merituar në 30 qershor e më tej akoma!”

“Përgjimet e pahetuara të shërbëtorit të Saliut tregojnë përsëri se u bënë për shantazh, jo për drejtësi! Dhe u mbajtën tek partia për këtë ditë të zezë, kur duhet sulmuar Shqipëria me “zbulime gjermane”, për të bllokuar negociatat dhe ndaluar drejtësinë që vjen me kapitujt 23/24”


TË NGJASHME