Lajme Lifestyle Teknologji

Pasi e braktisi Facebooku, Instagrami provon këtë risi

Përdoruesit e Instagramit, së shpejti mund të postojnë Storie së bashku.

Jane Manchun Wong është hulumtuesi i aplikacioneve, që ka gjetur se Instagram është duke e testuar opsionin e ‘Group Stories’, ku shfrytëzuesit mund të shpërndajnë së bashku postimet e ndryshme.

Deri më tani, Facebook e ka testuar në aplikacionin e vet, ndërsa gjatë muajit të kaluar ka vendosur të mos e vazhdojë më.

Tani ky opsion po testohet në Instagram, ku Storie janë shumë më të popullarizuara dhe pritet që në këtë formë, të jenë edhe më atraktive.

Related posts

Isli Islamit i kërkojnë të postojë një foto nudo si Alban Ramosaj

Tatani

Para protestës, Presidenti Meta vendos shtyrjen e datës së zgjedhjeve

Mila

Besnik Mustafaj flet për krizën politike, thirrje ndërkombëtarëve

Mila
Na Kontaktoni!